Romantyczne miejsca w Krakowie

Wenecja, tak jak i Paryż, kojarzona jest z miłością, a niekiedy, nazywana jest nawet miastem zakochanych. Gdybyśmy mieli wskazać Polskie miasto, które mogłoby pretendować do tego tytułu, śmiało moglibyśmy wskazać Kraków. Zaciszne zakątki i stare kamienice tworzą niezwykły klimat, dopełniając tym samym każde spotkanie zakochanych. Przyjrzymy się dzisiaj miejscom, które znajdują się właśnie w Krakowie i mają w sobie nutkę romantyzmu.

Stare Miasto

Krakowski Rynek najpiękniej wygląda nocą. Wówczas na ulicę wychodzą muzykujący artyści, a blask świateł sprawia, że wierze kościołów i ratusz wyglądają jeszcze bardziej monumentalnie. Prócz spacerów wąskimi uliczkami, warto skorzystać również z atrakcji, które czekają na nas w tej okolicy – my polecamy przejazd bryczką, podczas którego każda kobieta będzie czuła się jak księżniczka lub wizyta w kawiarni mieszczącej się na krakowskich Sukiennicach, skąd rozpościera się wspaniały widok.

Kazimierza i Kładka Bernatka

To miejsce samo w sobie jest pełne uroku. Kazimierz zdecydowanie lepiej prezentuje się nocą, kiedy zapełnia się lokalnymi mieszkańcami. Kawiarnie wypełnione są wówczas ludźmi i tętnią życiem. Na szczególną uwagę zasługuje pięknie podświetlona nocą Kładka Bernatka, która od niedługiego czasu łączy Kazimierz z Podgórzem. To miejsce jest wręcz przeznaczone dla zakochanych, ponieważ to właśnie tam pary wieszają wygrawerowane kłódki, mające na celu symbolizować ich wieczną miłość.

Krakowskie kopce

W Krakowie znajduje się 5 kopców – Wandy na terenie Nowej Huty, Krakusa w Podgórzu, Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego, a także – stosunkowo nowy, niewielki kopiec im. Jana Pawła II, na ziemiach należących do Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Część kopców dostępna jest również nocą, co sprawia, że z góry można dojrzeć mieniące się światła miasta. W noc sylwestrową, a także podczas eventów z planowanym pokazem sztucznych ogni, miejsca te cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Co wcale nie dziwi, bo widoki są naprawdę wyjątkowe.

Skałki Twardowskiego – Zakrzówek

To okolica nieco oddalona od centrum miasta – zaciszna i spokojna. To duży teren, pełen zieleni. Oczywiście ta propozycja sprawdzi się, gdy dopisze nam pogoda. Znajduje się tu zalew, który powstał wskutek zalania dawnego kamieniołomu – udostępniono go profesjonalnym nurkom, bowiem na dnie skrywa wiele tajemni, takich jak np. Fiata 125p.

Zalew Zesławicki

To zbiornik wodny mieszczący się na obszarze dzielnicy Wzgórza Krzesławickie, czyli oddalony od centrum miasta. Dojazd komunikacją miejską do tego miasta jest ograniczony, jednak mając samochód, zdecydowanie warto się tam wybrać! Zalew zachwyca szczególnie o zachodzie słońca, kiedy woda, wraz z niebem, stają się pomarańczowo-różowe. To niezwykle romantyczna okolica – cicha i spokojna. Na uwagę zasługą także żyjące tam ptaki – łabędzie, kaczki, ale także wyjątkowe gatunki objęte ochroną.

Szukasz hotelu na romantyczny weekend w Krakowie? Odwiedź Hotel Best Western Kraków!


adminmurowanica

No description.Please update your profile.