Stół i krzesła do restauracji – poznaj nasze propozycje

stoły i krzesła do restauracji

Urządzając restaurację, podstawową kwestią na jaką powinniśmy zwrócić uwagę są meble, a dokładniej krzesła i stoły. To one stanowią jeden z głównych elementów, które wpływają na odbiór miejsca przez klienta. Jednak dokonując wyboru, powinniśmy pamiętać, że ważne są całkowicie inne kwestie niż podczas urządzania domowej jadalni czy salonu. Meble w restauracji są jej wizytówką. Powinny więc być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także estetyczne i stylowe. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy ich wyborze oraz podajemy propozycje, które na pewno świetnie się sprawdzą.

Jakość i wytrzymałość

Restauracja oznacza dla sprzętów stałą i zwiększoną eksploatację. Ciągłe przesuwanie i szuranie krzesłami, kontakt stołów z gorącymi talerzami, czy rozlanymi napojami. Dodatkowo, po każdym posiłku stolik musi zostać przetarty. Aby blaty lśniły i wyglądały estetycznie, powinny wykazywać się odpornością na wysoką temperaturę, wilgoć, zarysowania i ciągłe ścieranie.
Dlatego właśnie najlepiej jest zdecydować się na meble drewniane. Ich niepodważalną zaletą jest niezwykła wytrzymałość. Sprzęty z drewna, a szczególnie stoły i krzesła na zamówienie, to opłacalna inwestycja. Zostaną stworzone tak, aby pasowały do stylu miejsca i będą nam służyły przez wiele lat, nawet przy zwiększonej eksploatacji. Nie możemy zapomnieć oczywiście o odpowiedniej ich pielęgnacji, jednak w porównaniu z meblami z tworzyw sztucznych, będą o wiele bardziej funkcjonalne.

Szukasz nowoczesnych i funkcjonalnych mebli do Twojego mieszkania? Zajrzyj na indecokrakow.pl – Szafy Indeco!

Estetyczny wygląd i wygoda

Przychodząc do restauracji, mamy zamiar miło spędzić czas. Jeśli jednak nie będzie się nam siedziało wystarczająco wygodnie, miejsce to, mimo najsmaczniejszego jedzenia, nie zapisze się dobrze w naszej pamięci. Restauracyjne stoły i krzesła powinny spełniać wymagania gości, nie tylko pod względem estetyki, ale i komfortu. Krzesła z dębu czy buku są bardzo stabilne, a odpowiedniej szerokości siedziska będą wpływały na komfort siedzenia.

Zadbajmy o to, aby meble stworzyły wraz z dekoracjami spójną aranżację. Jest to niezwykle istotne dla pozytywnego odbioru miejsca przez klientów. Drewniane meble pasują praktycznie do wszystkiego. Ich styl możemy dopasować do rodzaju serwowanych przez nas posiłków. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na krzesła i stoły na zamówienie. Przykładowo, jeśli nasza restauracja specjalizuje się w góralskich przysmakach, możemy zamówić rzeźbione sprzęty w stylu prosto z gór. Jeśli jednak jest to miejsce ekskluzywne, postawmy na proste i eleganckie projekty.

Wykorzystanie przestrzeni

Jeśli nasza restauracja ma dość mały metraż, postawmy na stoły kwadratowe i prostokątne. Mogą to być także stoły rozkładane, które w razie przybycia większej grupy, będzie można powiększyć. W takiej sytuacji, bardzo ważne jest także odpowiednie dopasowanie krzeseł do wysokości stolików, aby można je było wsunąć pod spód.
Okrągłe stoły wyglądają efektownie, ale tylko na dużej przestrzeni. Powinniśmy pozostawić między każdym z nich odpowiednią ilość miejsca, aby można się było między nimi swobodnie przemieszczać.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.