Jadalnia jako część salonu – jak zaaranżować takie miejsce?

jadalnia

W większości małych mieszkań, szczególnie tych usytuowanych w blokach, niestety ciężko wydzielić osobne pomieszczenie na jadalnię. Z tego właśnie powodu, kącik ten znajduje się najczęściej w salonie. Dobre i funkcjonalne zaaranżowanie takiej przestrzeni jest więc niezwykle istotne. Jak więc zaplanować jadalnię będącą częścią salonu? Sprawdź!

Krzesła i stół to podstawa

Planując kącik, w którym będziemy spożywać posiłki, w pierwszej kolejności należy zdecydować się na wygodne krzesła do salonu połączonego z jadalnią. Wybierając je warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Obicie powinno być plamoodporne, a konstrukcja drewniana bądź metalowa. Dzięki temu meble będą służyły nam przez długi czas. Do skandynawskich czy nowoczesnych wnętrz dobrym wyborem mogą okazać się krzesła Polonia, które wyróżniają się bardzo ciekawym designem.

Równie ważny jest oczywiście duży stół. Najlepiej zdecydować się na blat wykonany z tego samego materiału co nasze krzesła. Producent mebli do jadalni najczęściej tworzy specjalne zestawy, dlatego nie powinniśmy mieć większych problemów z dopasowaniem każdego z elementów wyposażenia.

Modne dekoracje i spójność

W jadalni połączonej z salonem nie może zabraknąć także modnych dekoracji. Najlepiej dopasować je do aranżacji pokoju dziennego, tak aby obydwa kąciki tworzyły spójną i harmonijną całość. Dodatkowo należy pamiętać o dużej ilości źródeł światła, które pięknie doświetlą całe wnętrze oraz automatycznie optycznie je powiększą. Kinkiety oraz lampy są więc jak najbardziej wskazane.

  


adminmurowanica

No description.Please update your profile.