Jak dbać o stół drewniany? Poradnik

stół drewniany

Większość z nas umieszcza w swojej jadalni stoły drewniane. Są one bowiem bardzo wytrzymałe oraz odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Aby jednak rozkładane stoły drewniane służyły nam przez długi czas, musimy wiedzieć, jak o nie zadbać. Niezwykle ważna jest bowiem codzienna właściwa pielęgnacja oraz regularna konserwacja. Jak jednak sprawić, by stoły drewniane rozkładane zawsze wyglądały idealnie? Sprawdź!

Codzienna pielęgnacja stołów drewnianych

Stoły drewniane są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy bowiem każdego dnia przetrzeć blat zwilżoną ściereczką bądź specjalnym preparatem do pielęgnacji tego typu mebli. Warto jednak pamiętać, by raz na jakiś czas użyć również środka konserwującego. Dzięki temu zabezpieczymy strukturę przez zniszczeniem. Co kilka tygodni należy także pokryć blat bezbarwnym lakierem ochronnym. W ten sposób mebel będzie służył nam przez wiele lat.

Szczególne środki ostrożności

Posiadając stół drewniany, warto także zachować szczególne środki ostrożności. Dzięki temu nasz mebel będzie zawsze wyglądał jak nowy. Przede wszystkim w sytuacji, gdy na blacie pojawi się woda bądź inna ciecz, należy najszybciej jak to możliwe usunąć ją z powierzchni stołu. Zapobiegniemy w ten sposób pojawieniu się wybrzuszeń. Dodatkowo, np. podczas odkurzania, powinniśmy uważać, by nie obić rurą czy też inną częścią sprzętu, nóg naszego mebla. Na co dzień warto także położyć na blacie specjalne maty ochronne bądź podkładki. Na stole nie powinny dzięki temu pojawić się przebarwienia czy inne ciężkie do usunięcia plamy.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.