Jak dbać o meble z litego drewna?

metody czyszczenia drewna

Wysokiej jakości meble z drewna mogą się świetnie prezentować przez dziesiątki lat. Dzięki temu często stanowią cenną pamiątkę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jednak nawet drewno najwyższej jakości jeśli nie będzie odpowiednio pielęgnowane jest podatne na zarysowania i otarcia.

Kupując meble, zawsze warto poprosić o szczegółowe instrukcje dot. czyszczenia i pielęgnacji. Oto kilka wskazówek, dzięki którym drewno będzie wyglądać najlepiej dla wielu pokoleń.

Szanuj 

Aby uniknąć odbić szklanek na blacie i innych uszkodzeń spowodowanych przez stawianie ciepłych naczyń, zawsze używaj podstawek pod szklanki i kubki. Nigdy nie stawiaj na drewnianych meblach gorących potraw bez ochronnej podstawki. Aby zabezpieczyć stoły do salonu przed rozlaniem na nie napojów połóż na ich blacie dekoracyjny obrus lub bieżnik.

Unikaj szkód wyrządzonych przez warunki atmosferyczne

Światło słoneczne, ciepło i inne czynniki środowiskowe mogą zniszczyć nawet najpiękniejszy drewniany mebel. Nie umieszczaj cennych mebli przy nieosłoniętych oknach,  otworach wentylacyjnych lub przed kominkiem. Światło i ciepło mogą sprawić że meble drewniane do salonu wyblakną

Często odkurzaj

Cząsteczki unoszące się w powietrzu mogą tworzyć warstwę filmu na drewnie, która rysuje ich powierzchnię. Częste odkurzanie mebli, takich jak np. krzesła drewniane powstrzymuje ten proces. Sprzątaj za pomocą wilgotnej miękkiej szmatki z bawełny, tetry lub mikrofibry. W ten sposób unikniesz potencjalnych uszkodzeń. Miotełki z owczej wełny doskonale nadają się do czyszczenia ozdobnych rzeźbień lub trudno dostępnych miejsc, ponieważ skutecznie przyciągają i zatrzymują kurz.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.