Jak chronić głowę i twarz w czasie pracy?

sklep bhp

Ochrona głowy i twarzy jest jednym z priorytetów w zapewnianiu bezpieczeństwa pracowników wielu branż. To właśnie urazy tej części ciała mogą skończyć się szczególnie tragicznie. Nic więc dziwnego, że każdy sklep BHP jest pełen środków ochrony twarzy i głowy. Które bywają szczególnie przydatne?

Kaski i hełmy

Najbardziej rozpowszechnionym środkiem, który ma zminimalizować ryzyko urazów czaszki, są różnego rodzaju kaski i hełmy. Są powszechnie używane przez pracowników budowlanych, ale funkcjonują również w wielu innych branżach, gdzie istnieje ryzyko, że coś może spaść na głowę.

Kaski różnią się w zależności od swojego przeznaczenia. Oprócz powierzchni chroniącej bezpośrednio czaszkę mogą posiadać dodatkowe akcesoria do zabezpieczenia oczu czy uszu. Posiadają zwykle również otwory wentylacyjne, by zapewnić jak najbardziej komfortową pracę. Różnią się także kolorami, choć najpopularniejsze są żółte i pomarańczowe.

Maski na twarz

Równie wyspecjalizowane narzędzia produkuje się do ochrony twarzy. Często można je zresztą łączyć z noszeniem kasku, niejednokrotnie jest to nawet wymagane przez przepisy. Mogą chronić twarz w różnym stopniu.

Często nacisk jest położony na oczy i zabezpieczenie wzroku przed promieniowaniem czy odpryskami. W takich wypadkach pracownicy stosują specjalistyczne okulary albo osłony spawalnicze. Gdy są narażeni na wdychanie niebezpiecznych oparów czy kontakt z innymi chemicznymi substancjami, często używają specjalnych masek. Podobnie jest na przykład na budowach czy remontach, gdy chroni ich przeciwpyłowa maska 3M.

Szeroki wybór akcesoriów chroniących głowę i twarz można znaleźć w różnych placówkach, ale najlepiej postawić na sklep BHP. Kraków, Wrocław czy Poznań to nie tylko sklepy stacjonarne, ale również internetowe, które dostarczą zamówiony towar w dowolne miejsce na terenie kraju.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.