Meble do salonu. Najnowsze trendy 2020

fotel chesterfield

Wnętrzarskie trendy zmieniają się niemal co roku. Kolejne efektowne stylizacje królują w różnych pomieszczeniach, ale chyba najwięcej zmian pod tym względem dotyka salony. W końcu to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie domu lub mieszkania, które ma być wizytówką gospodarza. Jak urządzić je zgodnie z wnętrzarskimi trendami z 2020 roku? Postawić na sofy Chesterfield, a może surowe wnętrza? Podpowiadamy!

Meble w wyrazistych kolorach

W ostatnich latach w Polsce często stawiało się na jasne wnętrza, zdominowane przez meble białe lub w kolorze jasnego drewna. Tak było zwłaszcza w kuchniach, ale i w salonach. Rok 2020 stoi jednak pod znakiem mocnych kolorów.

Wybierając do salonu nowe meble – Chesterfield lub innej kolekcji – warto więc postawić na wyraziste barwy. W modzie pozostają neutralne, intensywne barwy naturalnego drewna, ale w modnym salonie powinien pojawić się fotel Chesterfield, sofa lub komoda w bardziej nietypowym odcieniu. Dobrym pomysłem będzie jakiś element w kolorze brzoskwiniowym, granatowym, a nawet fioletowym.

Naturalne materiały wciąż w modzie

Zmiany kolorystyczne w 2020 roku są bardzo wyraźne, ale jeśli chodzi o preferowane przez projektantów materiały nic się nie zmienia. Nowe trendy nadal stawiają przede wszystkim na naturalne surowce. Naturalne drewno to wyraz dobrego smaku od lat, ale w tym roku nie należy obawiać się również mebli tapicerowanych skórą, a także stolików z kamiennymi elementami. Tutaj, jak zawsze, najbardziej pożądany jest marmur. Mimo zmieniających się trendów to nadal synonim luksusu i wysublimowanego gustu właściciela.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.