Duży salon – jak funkcjonalnie wypełnić jego przestrzeń?

salon z jadalnią

Aranżowanie małych pomieszczeń może być niezwykle problematyczne, jednakże posiadając wnętrza o nieco większym metrażu także niełatwo będzie je funkcjonalnie urządzić. Zwłaszcza wygląd dużego salonu może spędzać nam sen z powiek. Jest to pomieszczenie głównie reprezentacyjne, tak więc powinno być urządzone pomysłowo i funkcjonalnie. Jak zaaranżować przestrzeń w dużym pokoju dziennym? Podpowiadamy!

Podział na dwie części

Posiadając salon o znacznej wielkości metrażu mamy duże pole do popisu. Jest naprawdę wiele świetnych rozwiązań aranżacyjnych, które pomogą nam właściwie zagospodarować dużą przestrzeń. Jednym z nich jest wydzielenie strefy jadalnianej i wypoczynkowej. Co powinno znaleźć się w każdej z nich?

Część jadalniana

W części jadalnianej nie może zabraknąć mebli, przy których będziemy mogli wygodnie spożywać posiłki. Dlatego też warto przejrzeć katalogi, sklepów meblowych, w których znajdują się rozkładane stoły drewniane. Tego typu meble cechuje niebywała funkcjonalność. Stoły rozkładane drewniane zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a w razie potrzeby w każdej chwili można rozłożyć blat i zyskać dodatkową przestrzeń na stole. Warto także wraz ze stołem zakupić krzesła drewniane do jadalni. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się modele z tapicerowanym siedziskiem

Część wypoczynkowa

Nie sposób wyobrazić sobie strefę wypoczynkową bez dużej sofy umieszczonej centralnej jej części. Oprócz wygodnej kanapy warto także zainwestować w stolik kawowy oraz szafkę RTV, na której umieścimy telewizor. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie wspaniałym miejscem do relaksu.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.