Żywa czy sztuczna choinka bożonarodzeniowa – co będzie lepsze?

choinka świąteczna

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia często zastanawiamy się, czy wybrać choinkę sztuczną, czy też żywą. Obydwa te rozwiązania mają wiele zalet, ale także i wad. Podjęcie ostatecznej decyzji może zatem okazać się bardzo ciężkie. Na szczęście przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiemy, które drzewko sprawdzi się lepiej. Sprawdź!

Sztuczna choinka bożonarodzeniowa – dlaczego warto?

Na święta Bożego Narodzenia bardzo często kupujemy choinki sztuczne. Duże dekoracje sprawiają, że w naszym wnętrzu panuje wyjątkowy klimat. Jakie są jednak zalety takich drzewek? Przede wszystkim możemy zdecydować się na choinki 2m bądź nieco mniejsze okazy, które idealnie wkomponują się w nasze mieszkanie. Dodatkowo po świętach wystarczy je jedynie odpowiednio złożyć i wykorzystać ponownie w przyszłym roku. Nowoczesne choinki na pniu lub barwione w specjalny sposób drzewka zawsze wyglądają bowiem oryginalnie i stanowią wyjątkową ozdobę. Ich jedyny minus to brak leśnego zapachu. 

Wady i zalety żywych choinek bożonarodzeniowych

Żywe choinki sprawiają, że w całym mieszkaniu unosi się piękny zapach. Niestety podczas ich zakupu możemy natknąć się na wiele problemów. Przede wszystkim naturalne drzewka mają bardzo dużą rozpiętość gałęzi, a każda z odnóg najczęściej posiada inną długość. Dodatkowo konieczne jest dokupienie do nich specjalnego stojaka, o ile nie zdecydujemy się na choinkę w doniczce. Podczas świąt z naszego drzewka mogą również spadać igły, dlatego musimy przygotować się na częste sprzątanie. Po zakończeniu okresu świątecznego należy także wynieść choinkę do specjalnego kontenera. 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.