Maszyny do szycia – poznaj czym jest overlock.

maszyny do szycia

Jeśli dopiero zaczynasz swoja przygodę z krawiectwem istnieje szansa, że nie wiem czym jest overlock. Nawet jeśli nie korzystasz z maszyny do szycia ciężkiego świadomość o istnieniu overlock’a może być bardzo przydatna.

Czym jest overlock?

Po polsku można go nazwać szwem obrzucającym, jego zadaniem jest ochrona materiału przed nieestetycznym strzępieniem się i niszczeniem. W miejscu, gdzie kończy się materiał należy go podwinąć i zaszyć, co jest widywane na każdym artykule odzieżowym. Dzięki dokładnemu „scaleniu” materiału możemy być spokojni, że nasz ubiór będzie wglądał reprezentacyjnie przez lata. W tym rozwiązaniu wykorzystuje się wtedy więcej nitek niż w tradycyjnych maszynach. Na rynku znajdziemy nawet overlock 5 nitkowy!

Poszukujesz mebli do swojego salonu? Sprawdź, co musisz wiedzieć o sofach! 

Czy te maszyny do szycia są dla każdego?

W zakładach krawieckich oczywistością jest wykorzystywanie takich maszyn, ponieważ bez nich nie można by było wykonywać dużej ilości zleceń. Specjalistyczne maszyny są potrzebne do poprawnego  i szybkiego wykonywania zadań w pracowniach.

Owerloki domowe też są popularne szczególnie, gdy zależy nam na dokładnie wykonanych ściegach. Tradycyjne maszyny też będą mogły zszyć materiał, jednak będzie to bardziej wymagająca praca, a efekt nie musi będzie spektakularny.

Ceny owerloków zaczynają się już od kilkuset złotych, dlatego jeśli chcecie móc się rozwijać w fachu krawieckim dobrze będzie trochę zainwestować w rozwój. Jeśli nie jesteś nie możesz podjąć decyzji rozejrzyj się na forach internetowych i sklepach, a przekonasz się, że taki zakup będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego krawca!


adminmurowanica

No description.Please update your profile.