Niewymiarowe okna – jakie rolety wybrać?

Czasem projektując lub kupując dom czy mieszkanie nie zwracamy uwagi na drobne szczegóły. Jeśli takich szczegółów będzie kilka bądź kilkanaście okazuje się, że nasze wymarzone gniazdko jest niewymiarowe i każdy element, który chcemy kupić nie pasuje. Co zrobić, jeśli mowa o kwestiach, których raczej nie zmienimy? Niestety trzeba się dostosować do realiów i poszukać rozwiązania, które nas zadowoli. Jeśli chodzi o zasłony okienne nie ma powodu do zmartwień, mamy mini rolety, na wymiar oraz standardowe, więc na pewno coś znajdziemy!

Rolety okienne wewnętrzne wolnowiszące czy montowane do okna?

Jeśli wymiar naszych okien nie jest typowy możemy wybrać dwie opcje – rolety na wymiar lub montowanie rolet do ściany. Teraz najpopularniejsze na rynku są rolety dzień noc, sklep lub producent zajmujący się sprzedażą tych dóbr na pewno będzie umożliwiał wykorzystanie jeden z tych opcji. Zastanówmy się, które rozwiązanie będzie lepsze w danej sytuacji.

Rolety montowane do ściany bądź sufitu

Taki rodzaj rolet może być wykorzystywany nawet przy oknach o nietypowych kształtach i wymiarach. Wielkość takiej rolety licz się kilka centymetrów od ramy okna, więc nie będzie konieczne dokładne podanie wielkości. Można tutaj ukryć pewne nierówności. Dużym minusem tego rozwiązania jest fakt, że trzeba wtedy wywiercić specjalne otwory pod kołki montujące oraz, to że w tej opcji nie będziemy mogli mieć prowadnic.

Rolety na wymiar

Rolety na wymiar są idealne pod wieloma względami. To my dobieramy ich długość, szerokość, a czasem nawet kolor. Wszystko jest dopasowane do naszych potrzeb. Jedynym minusem będzie ich cena, która najczęściej przewyższa standardowe ceny rynkowe.

 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.