Kurtka odblaskowa na zimę – jaką wybrać?

kurtka odblaskowa

Kurtka ostrzegawcza będzie potrzebna pracownikom wielu zawodów. Szczególnie zimą powinni być przygotowani do zmieniających się warunków atmosferycznych. Szybko zachodzące Słońce, deszcze, śnieg i mgły sprawiają, że osoby pracujące na zewnątrz muszą mieć możliwość zmierzyć się z różnymi warunkami pracy. Jak zapewnić pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa niezależnie od warunków panujących na zewnątrz?

Kurtki odblaskowe bhp i spodnie odblaskowe robocze to zgrany duet

Jeśli chcemy, aby naszym pracownikom dobrze się pracowało powinniśmy im zagwarantować optymalne warunki pracy. W niektórych zawodach jest to niestety niemożliwe, ponieważ prace wykonywane są na zewnątrz. W takiej sytuacji powinniśmy zadbać o komfort termiczny i bezpieczeństwo pracownika przez specjalny ubiór. Kurtki odblaskowe w zestawie ze specjalnymi spodniami powinny tutaj świetnie zadziałać. A jak wybrać odpowiedni model i rodzaj kurtki? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem to:

  • Odpowiedni rozmiar – kurtka ani spodnie nie powinny być za duże ani za małe. Na ogół celujemy w rzeczy luźniejsze, tak aby można było ubrać się „na cebulkę”.
  • Duża ilość kieszeni – posiadanie kieszenie jest bardzo ważne, gdy wykonujemy daną pracę na zewnątrz. W nich będziemy mieć dużo przydatnych narzędzi oraz telefon do sprawnej komunikacji.
  • Ocieplenie i wodoodporność – na tych dwóch elementach nie powinniśmy oszczędzać. Lepiej jest zainwestować kilka złotych więcej niż martwić się zwolnieniami chorobowymi, które są niepotrzebnie wywoływane przez nieodpowiedni strój.
  • Dopasowanie do konkretnej branży – trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre zawody wymagają odzieży antystatycznej lub ognioodpornej.
  • Wbudowane odblaski i jaskrawy kolor materiały – zapewnia to zwiększenie widoczności pracownika, co może ograniczyć ilość wypadków w trakcie pracy.

adminmurowanica

No description.Please update your profile.