Największe zalety elektronarzędzi akumulatorowych

wiertarka młot udarowy

W każdym warsztacie znajduje się sporo narzędzi i maszyn, które różnią się sposobem zasilania. Duże urządzenia do użytku zewnętrznego, jak na przykład kosiarki, często są napędzane spalinowym silnikiem, wymagającym uzupełniania paliwa. Spawarki inwertorowe mig mag i wiele innych narzędzi czerpie moc bezpośrednio z sieci elektrycznej, za pośrednictwem kabla zasilającego. Trzecią kategorią elektronarzędzi są urządzenia na baterie, takie jak choćby wkrętarki akumulatorowe z udarem lub bez. Czy warto stawiać na urządzenia z akumulatorem? Przyjrzeliśmy się im bliżej.

Atuty urządzeń na baterie

Elektronarzędzia zasilane akumulatorem to szeroka grupa urządzeń. Znajdują się w niej maszyny różnego typu: wiertarka, młot udarowy, szlifierka czy nawet podkaszarka. Wszystkie jednak posiadają kilka cech wspólnych, które wyróżniają je szczególnie na tle urządzeń zasilanych kablem. 

Największą zaletą elektronarzędzi na baterie jest mobilność. Z takim sprzętem dotrzemy nawet do największych zakamarków. Bez problemu możemy z nimi pracować na wysokościach czy też dokonywać napraw oraz przeróbek na miejscu, bez potrzeby demontowania całej konstrukcji. Kabel nie jest żadnym ograniczeniem.

Poza tym urządzenia akumulatorowe pozwalają na bezproblemową pracę na zewnątrz. Po pierwsze, nie musimy szukać gniazda sieciowego ani rozwijać żadnych przedłużaczy. Po drugie, w takich urządzeniach spada ryzyko zwarcia, na które są mocno narażone maszyny zasilane przez kabel. W przypadku elektronarzędzi na baterie dużą zaletą będzie także cichy tryb pracy.

Cena narzędzi zasilanych akumulatorem

Oczywiście, narzędzia zasilane akumulatorem mają też swoje wady. Trzeba pamiętać, by po rozładowaniu baterii podłączyć je do ładowania – w przeciwnym razie po powrocie do pracy może nas czekać niespodzianka. Do atutów takiego rozwiązania nie będzie też należeć cena. Koszt sprzętu akumulatorowego jest zwykle większy niż tego zasilanego z gniazda sieciowego.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.