Czy lampy kule to dobry wybór?

lampa kula

Czy w ostatnim czasie macie wrażenie, że wszędzie widujecie lampy wiszące? Srebrne kule lub inne połączenia metali i szkła zyskało na popularności i jest jednym z najmodniejszych rodzajów oświetlenia. A czy warto wybrać właśnie taki żyrandol? Białe kule mogą szybko się kurzyć, ale z drugiej strony świetnie wyglądają w wielu wnętrzach. Zobacz czy lampy kule to idealny wybór dla was!

Zalety lamp kul

Pierwszą i najbardziej oczywistą rzeczą, która przychodzi na myśl jest sam design. Lampa złota kula jest najczęściej wykonana jedynie z dwóch materiałów – szklanej kuli oraz metalowej części. Jednak to, że wykorzystuje się zaledwie dwa elementy nie ogranicza ilości możliwości, modeli i kolorów. Żeby było łatwiej wam to zrozumieć przeprowadźmy szybki eksperyment myślowy (niektórzy pewnie będą znali go ze szkoły). Wyobraźcie sobie jabłko. Już? Dobrze, więc teraz powiedźcie, jakie było koloru – czerwonego, zielonego, żółtego, a może każdego? Czy miało ogonek albo listek? Było na drzewie, na stole czy lewitowało w przestrzeni? Widzicie, że jedna rzecz, a tyle możliwości – i tak samo jest z tym rodzajem lamp. Można wybrać kolor, ilość kuli, kolor szła kul, rozmieszczenie ich i wiele innych.

Kolejną rzeczą jest połączenie piękna i minimalizmu. Patrzenie na takie skromne dzieła sztuki uspokaja nasz zabiegany umysł. A w domu chyba tego najbardziej potrzebujemy!

Wady

W tej kwestii tak naprawdę lampy kule nie będą się wiele różniły od innych rodzajów lamp. Kurzą się tak samo szybko i też trzeba je odpowiednio czyścić. Jedynym większym minusem jest ich montowanie. Każdy dotyk gołą dłonią sprawi, że na lampie będą widoczne odciski. Pewnie niektórzy mogą wymienić więcej wad, ale to już tylko kwestia gustu!


adminmurowanica

No description.Please update your profile.