Czym kierować się przy wyborze makaronu?

makaron

W trakcie zakupów w dużych sieciach handlowych na alejce z makaronami możemy być zaskoczeni ich olbrzymią ofertą. Taka różnorodność może sprawić, że będziemy mieć okazję próbować dużej ilości nowych smaków, a zarazem utrudnić nam podjęcie decyzji przy tak dużej ofercie. Jak więc zdecydować pomiędzy polskim makaronem a włoski producentem Morelli?

Jak wybierać makarony?

Teraz na sklepowych półkach możemy znaleźć makaron zbożowy, razowy, ryżowy, sojowy, warzywny czy też makaron bezglutenowy. Sklep i to nawet najmniejszy, osiedlowy sklepik będzie miał w swojej ofercie chociaż kilka rodzajów makaronów, więc jak wybrać, który będzie najsmaczniejszy?

Rodzaj makaronu

To bardzo ważna kwestia, która już w dużym stopniu pozwoli nam przyśpieszyć zakupy. Wśród włoskich makaronów możemy wymienić, tagliatelle, fusilli, conchiglioni, pappardelle, cannelloni, conqullliettes, farfalle, fettuccine i znane nam spaghetti czy równie popularny makaron penne. Cena takich różnych rodzajów nie powinna się dużo od siebie różnić, więc to pominiemy. To co będzie dla nas ważne, to nasz ulubiony kształt. Wszystkie wyżej wymienione nazwy właśnie do tego się odnoszą. Mamy nitki, kokardki, wstążki i wiele innych. Jeśli już raz znajdziemy nasze ulubiony rodzaj często będziemy po niego wracać!

Skład makaronu

Tutaj poruszymy kwestię dopasowania makaronu do diety. Ogromna możliwość wyboru jest spowodowana również tym, że makarony robione są z nietypowych składników. W zależności od diety i upodobań mamy makarony:

  1. warzywne – najczęściej wysokobiałkowe np. dla osób na diecie wegańskiej lub wysokobiałkowej,
  2. razowe – mają wysoką zawartość błonnika, dzięki czemu będą dobre dla osób z problemami z trawieniem,
  3. pszenne – o wysokiej kaloryczności, bardzo dobre dla osób uprawiających sport lub pracujących fizycznie,
  4. bezglutenowe – dla osób, które nie tolerują glutenu.

 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.