Jak stworzyć wnętrze w stylu loftowym?

lampa kule

Wnętrza w stylu industrialnym rozpoczęły swoją karierę w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam zaczęto przerabiać stare, opuszczone fabryki na mieszkania. Jak można wykorzystać ten styl w naszych wnętrzach?

Dodatki nadające klimat

Na pierwszym planie wnętrza loftowego widzimy cegłę, czarny metal i dużą przestrzeń. Takie wnętrze wymaga dużej ilości światła, więc warto wybrać pasującą lampę np. żyrandol białe kule. Wybranie złotych elementów może ocieplić surowe wnętrze, ale dla osób, które chcą trzymać się sztywno zasad lepszy wyborem są lampy czarne kule. Niezależnie od wybranego koloru żyrandole szklane kule będą dobrym pomysłem ze względu na ich minimalistyczny styl oraz wygląd nawiązujący do klasycznej żarówki.

Jeśli już wybierzemy dany kolor metalu dobrze jest konsekwentnie kupować dodatki jednej barwy. To sprawi, że całe wnętrze będzie do siebie pasowało. Czyli jeśli mamy stół z metalowymi nóżkami, szafę z elementami metalu i inne elementy wybierzemy wszystkie jedną barwę –  czarną, złotą lub srebrną.

Główne elementy

Tak jak już wyżej wspomniałam, są pewne elementy, które od razu kojarzą się nam z wnętrzem industrialnym. Wykorzystanie cegły, duża otwarta przestrzeń oraz wykorzystanie surowych materiałów są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych elementów tego typu aranżacji. Jeśli chcemy stworzyć takie wnętrze musimy o nich pamiętać. W dodatku, warto jest ograniczyć ilość elementów ozdobnych. Lofty mają być nowoczesne oraz surowe. Z drugiej strony nie oznacza to, że stworzona aranżacja jest zimna i odpychająca – po prostu należy tutaj kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Jeśli szukasz indealnego stołu do swojego pomieszczenia sprawdź również https://www.murowanica-hotel.pl/2021/03/17/stoly-drewniane-na-jaki-sie-zdecydowac/


adminmurowanica

No description.Please update your profile.