Kołdry puchowe – jak wybrać najlepszy model?

kołdry puchowe

Kupowanie kołder może wydawać się jednym z prostszych zadań. Jednak pozory niestety mylą. Kołdry puchowe mogą naprawdę sporo kosztować, więc przed zakupem warto przyjrzeć się kilku dostępnym modelom i wybrać najlepszą opcję. Zatem czym powinny się odznaczać kołdra letnia puchowa i jakimi wskazówkami kierować się przy jej wyborze?

Na co zwracać uwagę przy zakupie kołder puchowych?

Kupując pościel częściej skupiamy się na wyglądzie poszewek niż na funkcjonalności kołdry i poduszek. A przecież chyba każdy z nas miał sytuację, kiedy spał pod okropną pościelą przez co w ogóle nie wypoczął przez noc. Poznajmy elementy, które odgrywają dużą rolę w funkcjonalności kołder puchowych.

Ilość puchu i pierza

Kupując pościel puchową najczęściej jednak kupujemy kołdrę, która ma w sobie zarówno puch, jak i pierze. Oczywiście jeśli naszym celem jest zakup kołdry puchowej będziemy się skupiać na tym, aby udział procentowy puchu był najwyższy. Co oznacza, że powinien wynosić przynajmniej 90% składu. Jeśli widzicie pościele puchowe o zaskakująco niskich cenach należy się upewnić, czy aby na pewno puch stanowi większość wypełnienia kołdry.

Przeszycie kołdry

Kupując pościel puchową dobrze jest zainwestować w rozwiązanie, które całą powierzchnię kołdry podzieliło na kilka mniejszych poduszek z wypełnieniem. W ten sposób puch nigdy nie przesypie się w jeden róg kołdry pozostawiając nas jedynie z materiałowym obiciem.

Występujące alergie

Niestety oprócz wielu zalet, kołdry puchowe mają też jeden mankament. Mogą okazać się nieodpowiednie dla osób cierpiących na alergie lub astmę. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem mogą okazać się kołdry antyalergiczne, których piszemy więcej w artykule https://www.murowanica-hotel.pl/2021/05/12/czym-charakteryzuja-sie-koldry-dla-alergikow/. Ich budowa oraz sposób pielęgnacji w dużym stopniu utrudnia rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.