Obrazy religijne – w jakich wnętrzach warto je umieścić?

obrazy religijne

Urządzając nowe mieszkanie czy też domek jednorodzinny, bardzo często szukamy dekoracji, które uczynią nasze wnętrza klimatycznymi i jednocześnie będą do nich pasowały. Jeśli chcemy zainwestować w ponadczasowe malowidła na ściany, możemy zdecydować się na obrazy drogi krzyżowej czy też te przedstawiające Serce Pana Jezusa. Obrazy religijne mają to do siebie, że nie wychodzą z mody. Mają uniwersalny i ponadczasowy wygląd, tak więc z powodzeniem możemy umieścić je w każdym wnętrzu. Gdzie najlepiej zawiesić obrazy Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz inne religijne malowidła? Podpowiadamy!

Salon – obrazy religijne w głównym wnętrzu domu

Nie od dziś wiadomo, że salon stanowi pomieszczenie reprezentacyjne w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie tutaj przyjmujemy gości i częstujemy ich kawą, herbatą oraz ciastem. Dlatego też, w tym właśnie wnętrzu powinniśmy zawiesić obraz, na którym znajduje się Święta Rodzina. Najczęściej takie dzieła mają dosyć duże wymiary, tak więc idealnie sprawdzą się jako dekoracja przestronnej ściany salonu

Sypialnia – królestwo małżeństw i rodzin

Kolejnym wnętrzem, w którym warto umieścić religijne obrazy, jest sypialnia. To właśnie to pomieszczenie służy do odpoczynku i regeneracji. Bardzo często młodzi rodzice zasypiają w dużym łóżku wraz ze swoimi pociechami, które boją się ciemności, przez co nie chcą spać w swoich pokojach. Dlatego też w tym pomieszczeniu również powinien znaleźć się obrazem, na którym znajduje się Józef, Maryja oraz Dzieciątko, którzy są przykładem kochającej się rodziny.

Pokoje dzieci – azyle najmłodszych domowników

W pokojach należących do dzieci, warto umieścić obraz, a którym znajduje się Anioł Stróż. Ta tajemnicza, uskrzydlona postać, symbolizuje duchowego przyjaciela, który sprawuje opiekę nad każdym człowiekiem bez względu na jego wiek czy wiarę, którą wyznaje. Aniołowie zazwyczaj ukazywani są na obrazach w towarzystwie dzieci, które chronią przed zrobieniem sobie krzywdy.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.