Jak pielęgnować pościel z bawełny?

Pościel bawełniana

Bawełniana pościel jest najczęstszym wyborem do sypialni. Jest to głównie spowodowane jej lekkością, higroskopijnością i wieloma wzorami dostępnymi na rynku. Jej dodatkową zaletą jest to że nie wymaga krochmalenia, co zdecydowanie usprawnia jej pielęgnację. Jednak jak każda pościel musi być regularnie prana, a jej odpowiednia pielęgnacja pozwoli zachować trwałość na dłużej. 

 

Regularność podstawą sukcesu 

Mówiąc o pielęgnacji musimy zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt, czyli regularność prania. Wiele badań wykazuje, że optymalnie powinno się zmieniać pościel raz w tygodniu. W tym okresie wytwarza się wiele bakterii, które z każdym dniem się namnażają. Z tego powodu bardzo ważne jest to, by pamiętać o częstym zmienianiu pościeli. 

 

Pranie i pielęgnacja pościeli bawełnianej – najważniejsze informacje 

Pościel satynowa bawełna może być prana w temperaturze 40-60 stopni

Temperatura 60 stopni w szczególności jest zalecana dla alergików. Jest to optymalna temperatura do zwalczania bakterii i roztoczy. 

Aby zapobiec ścieraniu wzorów należy obrócić ją na lewą stronę

Przewrócenie pościeli na lewą stronę zapewni trwalszy kolor oraz zapobiegnie ścieraniu się wzorów na pościeli. Pościel satyna bawełniana andropol również wymaga obracania na lewą stronę podczas prania. 

Rozwieszaj pościel zaraz po zakończeniu pracy pralki

Zadbaj, by pościel mogła swobodnie schnąć 

Ważne jest by rozwieszać pościel i dać jej miejsce do wyschnięcia. Skotłowanie pościeli podczas suszenia zmniejszy jej świeżość oraz może spowodować, że powstanie nieprzyjemny zapach.

Pamiętaj, aby zmieniać pościel raz w tygodniu

Bardzo ważne jest przestrzeganie powyższych rad, aby pościel zachowuje świeży wygląd na dłużej. Pielęgnacja pościeli w dużej mierze wpływa na jakość naszego snu, a także na wygląd naszej skóry, na którą zgromadzone bakterie na pościeli wpływają niekorzystnie. Z tych względów warto zadbać o świeżość i pielęgnację pościeli. 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.