Naturalne akcenty w domu bez żywych roślin – czy to możliwe?

rośliny w wazonie

Zastanawiasz się, jak urządzić przytulnie dom? Chcesz wyposażyć swoje mieszkanie w naturalne dodatki, ale wiesz, że nie będziesz potrafił o nie zadbać Twoje szanse wcale nie są stracone! Jest kilka pomysłów na to, jak w aranżację wkomponować naturalne ozdoby, które nie wymagają od Ciebie większego wysiłku. Nawet niektóre rośliny, takie jak mech chrobotek będą mogły stanowić piękny zielony akcent.

Mech w ramce i inne instalacje z mchu

Ta ozdoba do domu to idealny dodatek, dla osób, którym zależy na zieli, ale nie są pewni czy będą pamiętać o regularnym podlewaniu.  Mech islandzki to idealny sposób na naturalny dodatek do domu. Producenci proponują gotowe rozwiązania, projekty na życzenie i różnego rodzaju aranżacje 3D. Po zakupie, porost będzie świetnie wyglądał pięknie bez naszej jakiejkolwiek ingerencji, co więcej nie trzeba go podlewać, bo roślina będzie pobierała wilgoć z powietrza. W dodatku, mając taką ozdobę będziemy mogli kontrolować poziom wilgotności powietrza, bo omawiany przez nas mech preferuje powietrze, w którym wilgoć utrzymuje się na poziomie 40-60%. Zapewnienie takich optymalnych warunków będzie dobre dla niego, jak i dla nas, ponieważ w domu poziom wilgoci w naszych domach nie powinien bardzo nisko spadać.

Suszone rośliny, drewno

Kolejnym pomysłem na naturalne akcenty to wykorzystanie suszonych roślin i surowego drewna. W ostatnich latach możemy zobaczyć, że długie złote zboża pojawiają się w domach, jako piękne bukiety. Jako, że są one wykonane z suszonych roślin, nie wymagają od nas dodatkowej pielęgnacji. Będziemy musieli jedynie zwrócić na nie uwagę podczas regularnych porządków w domu, ponieważ na suszonych kwiatach często zbiera się kurz. Jeśli nasze czyszczenie nie pomaga, lepiej będzie zainwestować w nowy bukiet, niż wdychać olbrzymie ilości kurzu.

 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.