Jak urządzić sypialnię w bloku? – porady

sypialnia w bloku

Sypialnia w bloku to nie lada wyzwanie dla każdej osoby, która interesuje się urządzaniem wnętrz. Jak powszechnie wiadomo, wnętrza lubią mieć przestrzeń. Dlatego przedpokój w bloku często jest pomijany w różnego typu aranżacjach – ponieważ jest tam zbyt mało miejsca, by cokolwiek sensownie zaplanować. Ale sypialnię czy wnętrza dla dzieci można w ciekawy sposób urządzić, nawet w małym trzydziestometrowym mieszkaniu. Nie masz pomysłów i brak Ci inspiracji? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu!

Jak urządzić sypialnię w bloku?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Wszyscy wiemy jak istotne jest to, żeby prawidłowo się wysypiać. Wygodne łóżko, poduszka o dostosowanym kształcie (więcej na ten temat piszemy w artykule https://www.murowanica-hotel.pl/2021/05/18/jak-wybrac-odpowiedni-ksztalt-i-wypelnienie-poduszek/), dobrze dobrany materac i czyste pomieszczenie to zdecydowanie klucz do sukcesu. Co zrobić w momencie, gdy sypialnia jest naprawdę niewielkich rozmiarów, a chcielibyśmy urządzić ją ładne i funkcjonalnie? Odpowiedź jest prosta! Ponieważ w sypialni najważniejsze jest łóżko, to od niego musisz zacząć urządzanie. Kup takie, które zmieści się do Twojej sypialni – musisz ją najpierw dokładnie wymierzyć. Dwuosobowe łóżko już o rozmiarach 140×200 będzie dobrze komponować się w małym pomieszczeniu. Jeśli posiadasz odrobinę więcej miejsca musisz zdecydować się, czy wolisz postawić na nieco większy rozmiar łóżka (np. 160×200) czy na postawienie w sypialni dodatkowego mebla – toaletki lub stolika nocnego. Wszystko zależy od Twoich preferencji i upodobań.

Dodatki i dekoracje

Aby sypialnia była jak najbardziej funkcjonalna, warto postawić na przedmioty, które nie zajmują dodatkowego miejsca a dzięki nim zyskamy przestrzeń do przechowywania. Są to na przykład półki. Póki wiszą na ścianie, która tak czy inaczej nie byłaby w żaden sposób wygospodarowana. A dzięki nim powstanie kolejne miejsce na książki i inne potrzebne rzeczy. Na ścianie można również zawiesić półki, które są zamykane, jeśli nie chcemy, by było widać przedmioty, które trzymamy w środku. To świetny sposób na przechowywanie np. dokumentów i innych ważnych papierów.

Nie zapomnij o szafie!

Szafa to kolejny bardzo istotny element każdej sypialni. Mieszkając w bloku, zapewne nie możesz sobie pozwolić na posiadanie garderoby. Duża szafa, najlepiej wbudowana w ścianę lub zajmująca ją całą, będzie świetnym rozwiązaniem nie tylko na ubrania codzienne, ale także te sezonowe lub te, które zakładamy od święta.

 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.