Czym charakteryzują się nowoczesne wnętrza?

nowoczesna boazeria

Jak wyglądają nowoczesne dekoracje na miarę XXI wieku? Nowoczesna boazeria, salon w stylu angielskim, stół z krzesłami w stylu glamour czy może jeszcze co innego? Domy i mieszkania urządzone na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat mogą różnić się między sobą stylem, ale zazwyczaj są ponadczasowe. Dekoracja świąteczna w szkle wygląda świetnie we wszystkich wnętrzach industrialnych i loftowych, skórzane kanapy komponują się wyśmienicie z ciemnym drewnem i butelkową zielenią, a kwiaty wyglądają pięknie na tapetach we wiejskich domkach. Wszystkie te wnętrza są urządzone w sposób nowoczesny, a jednak bardzo się od siebie różnią. Czym powinno się charakteryzować nowoczesne wnętrze?

Nowoczesna boazeria

Boazeria przestała być tym elementem wystroju, po którym poznamy czy wnętrze jest nowoczesne, czy staromodne. Obecnie boazeria ponownie święci triumfy w świecie wnętrzarskim, choć w innej, bardziej modernistycznej odsłonie. Stosuje się ją w nowoczesnych wnętrzach jako wspomnienie dawnej mody, która już przeminęła. Często możemy się zetknąć z boazerią w kolorze białym. Zresztą, jeśli ktoś mieszka w mieszkaniu odziedziczonym po dziadkach lub wujkach, którzy boazerię uwielbiali, to w łatwy sposób może to mieszkanie odmienić, poprzez zamalowanie boazerii na biały kolor. Zyskuje w ten sposób niepowtarzalnego, skandynawskiego charakteru. Wystarczy dodać w przedpokoju kilka ozdób w postaci koszy z lawendą i voila – gotowy pokój wyglądający jak wnętrze małego, angielskiego domku gdzieś nad morzem.

Stół z krzesłami glamour

Stół z krzesłami glamour to kolejny element, którym wyróżnia się nowoczesne wnętrze. Styl glamour zaczął być popularny nie tak dawno temu, a zyskał na popularności szczególnie wśród kobiet. Płeć piękna lubuje się w różnego rodzaju błyskotkach i odcieniach fioletu, a te właśnie aspekty wyróżniają styl glamour. Krzesła i stoły w tym stylu odznaczają się srebrnymi lub złotymi elementami, migoczącymi gdzieniegdzie. Styl glamour lubi również welur, pikowania, wszystko co przyjemne w dotyku i wyglądające drogo. W stylu glamour dobrze sprawdzą się także obrazy zawieszone na ścianach – abstrakcje, czarno białe zdjęcia lub portrety, a także szkice perfum, akcesoriów do makijażu, kwiatów, lub ikon mody, np. Coco Chanel lub Audrey Hepburn. Styl glamour to także świeżo ścięte kwiaty – lilie, róże. Koniecznie w pastelowym kolorze!

 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.