Modne ozdoby choinkowe – czym dekorować drzewko świąteczne?

Modne ozdoby choinkowe

Dekorowanie drzewka świątecznego to zdecydowanie ulubione zajęcie nie tylko dla dzieci, ale także dla wielu dorosłych. Już na samą myśl o strojeniu choinki, większość z nas ma na twarzy uśmiech od ucha do ucha. Czym warto dekorować drzewko? Jakie są modne ozdoby choinkowe, które uczynią naszego iglaka pięknym i klimatycznym? Podpowiadamy!

Modne ozdoby choinkowe – jak obecnie dekorować choinkę?

W minionych dekadach, w wielu domach umieszczano żywe drzewka. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na te sztuczne, które można zakupić np. w sklepie internetowym https://www.e-choinki.pl. Dawniej, choinki dekorowane były owocami i orzechami. Zamiast lampek choinkowych, między gałązkami umieszczano niewielkie świeczki. Później nastała era kolorowych bombek choinkowych i grubych łańcuchów. Całość była oświetlona wielobarwnymi lampkami, dającymi mocne światło. Jednakże obecne trendy dekorowania choinki nieco różnią się od tych, jakie pamiętamy z dzieciństwa. Czym warto przystrajać drzewko świąteczne? Jakie są modne ozdoby choinkowe?

Łańcuchy z koralików

Jednym z najmodniejszych elementów dekoracyjnych, jakie warto umieścić na gałązkach choinki są łańcuchy składające się z niewielkich koralików. Najlepiej wybrać te w kolorze srebra bądź pozłacane. Są one doskonałym zamiennikiem tworzonych przez dzieci łańcuchów z papieru kolorowego lub bibuły. Dzięki nim w niepamięć mogą iść także grube łańcuchy, którymi dawniej ozdabiano drzewka. Łańcuch z koralików uczyni choinkę subtelną i podkreśli jej wyjątkowy świąteczny charakter. Nie przyćmi także pięknych bombek zawieszanych na gałązkach, lecz będzie ich doskonałym uzupełnieniem.

Bombki w jednakowym kolorze

Dawniej uważano, że im więcej kolorów znajduje się na choince, tym drzewko będzie piękniej udekorowane. Obecnie jednak odchodzi się od takiego postrzegania. Jeśli chcemy, by drzewko świąteczne było nie tylko modne, ale i stylowe, powinniśmy ozdobić je bombkami w takim samym lub bardzo zbliżonym kolorze. Najpopularniejsze stają się bombki srebrne, złote lub białe. Te w mocniejszych kolorach już nie są tak chętnie wybierane.

Jednokolorowe światełka

Także światełka powinny być subtelne. Najlepiej sprawdzą się te w odcieniu ciepłego lub zimnego żółtego. Im drobniejsze lampki, tym lepiej. Światełka mają wyglądać jak efektowne promyki wydostające się spomiędzy gałązek, a nie wielobarwne mroczne lampki.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.