Wiosenny spacer po Krakowie – gdzie się wybrać?

wiosenny spacer w okolicach Krakowa

Już za kilka dni zawita do nas wiosna! Lada moment będzie robiło się coraz cieplej, a przyroda w końcu obudzi się do życia! To jak wiadomo najlepszy czas na krótsze i dłuższe piesze wycieczki. Jakie miejsca w Krakowie okażą się jednak najlepsze na miły spacer w blasku wiosennego słońca? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Sprawdź!

Zakrzówek – piękne miejsce i niesamowite widoki!

Piękne i zapierające dech w piersiach jezioro w środku miasta? Tak, to możliwe! Wystarczy, że udamy się na Zakrzówek, który wiosną wygląda naprawdę nieziemsko! Co prawda mamy tutaj do czynienia ze sztucznym zbiornikiem wodnym, jednak zdecydowanie jest co podziwiać. Udając się w te rejony, możemy obejść dookoła cały zalew, porobić kilka ciekawych zdjęć czy zagłębić się w otaczający Zakrzówek las. Tej wycieczce cały czas będą towarzyszyć nam wspaniałe widoki, takie jak chociażby panorama całego Krakowa. Jeśli przyjeżdżasz do stolicy Małopolski na dłużej, warto znaleźć w tych okolicach przytulny hotel. Kraków Centrum znajduje się bowiem nieopodal, dlatego też wszystkie najciekawsze atrakcje zawsze będą na wyciągnięcie ręki. Do tego warto odwiedzić pobliskie miejscowości. np. Wieliczkę. Jakie atrakcje tam czekają? O tym pisaliśmy już w artykule https://www.murowanica-hotel.pl/2020/08/20/odwiedz-wieliczke/!

Las Wolski – w poszukiwaniu oznak wiosny!

Zarówno mieszkańcy, jak i osoby przyjezdne, które wybrały jako miejsce noclegowe np. hotel Best Western Kraków, mogą udać się na wiosenny spacer także do lasu Wolskiego. Na tym terenie z pewnością zauważymy pierwsze oznaki wiosny i rozprostujemy kości. Przy okazji warto odwiedzić pobliskie ZOO, w którym każdy zamieni się na chwilę w dziecko! Gdzie jeszcze możemy udać się na spacer? Jakie inne miejsca w Polsce i Krakowie odwiedzić? Pomysłów najlepiej szukać na https://www.mojewirtualnemiasto.pl/!

Park Jordana – odpoczynek i rekreacja!

Szukając wspaniałych miejsc na wiosenny spacer w Krakowie, nie możemy oczywiście zapomnieć o Parku Jordana. Ten teren zielony znajduje się między al. 3 maja a ul. Reymonta. Co można jednak tam robić? Przede wszystkim przechadzać się pięknymi alejkami, skorzystać z otwartych zewnętrznych siłowni czy rozegrać mecz piłki nożnej lub partię siatkówki ze znajomymi na ogólnodostępnych boiskach. Znajdzie się również kilka atrakcji dla dzieci – place zabaw czy ścianki wspinaczkowe z pewnością ucieszą najmłodszych.

 


adminmurowanica

No description.Please update your profile.