Czym charakteryzują się kołdry dla alergików?

Pościel dla alergików

Sen jest głównym etapem regeneracji w ciągu dnia. Dla alergików może on jednak okazać się powodem do zmartwień i nieprzespanych nocy. Osoby z alergiami powinny zadbać o swój komfort podczas snu. Idealny wybór więc będzie stanowiła kołdra dla alergika. W sklepach online znajdziemy wiele wariantów, które ograniczą występowanie alergenów. Sprawdźmy, jakie rozwiązania znajdziemy w kołdrach antyalergicznych.

Wypełnienie, czyli podstawa spokojnego wypoczynku

Najważniejszym czynnikiem, który przed zakupem kołdry muszą rozważyć alergicy, jest wypełnienie kołdry. Modele antyalergiczne znajdziemy w wielu rozmiarach. Dostępne są kołdry 200×220, a także warianty dla dzieci. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów wypełnienia – puchowe, pierzowe, silikonowe, jedwabne, bambusowe, poliestrowe, a także wełniane. Warto wiedzieć, które będą odpowiednie dla osób z alergiami. Jakie wypełnienia znajdziemy w kołdrach antyalergicznych?

Bardzo często znajdziemy włókna poliestrowe z dodatkiem silikonu. Odznaczają się one wysoką puszystością i miękkością, a także zapewniają podobne ciepło do kołder z pierza naturalnego, którego alergicy niestety muszą unikać. Te modele optymalnie przepuszczają powietrze, co ogranicza wilgoć. Co więcej, można prać je w wysokich temperaturach, co pozwala na redukcję zgromadzonych na kołdrze roztoczy.

Odpowiednim wyborem są również wypełnienia jedwabne. W przypadku tych modeli należy zwrócić jednak uwagę na ich stosunkowo wysoką cenę w porównaniu do innych rozwiązań dla alergików. Czym wyróżnia się jedwab? Jest to wypełnienie 100% hipoalergiczne, które nie gromadzi roztoczy na swojej powierzchni i jest wyjątkowo przyjemne w dotyku. Warto dodać, że nie przyciąga on kurzu, co jest jego ogromnym plusem.

Jakie poszycie kołdry będzie odpowiednie dla alergików?

Sprawdzenie poszycia powinno być drugim krokiem przy wyborze kołdry dla alergików. Wśród nich znajdziemy poszycie jedwabne, czyli tkaninę, której właściwości opisywaliśmy wyżej. Są dostępne jednak bardziej przystępne cenowo rozwiązania. Jednym z nich jest bawełna, która jest wyjątkowo miękkim i przyjemnym materiałem. Jej zaletą jest to, że jest w pełni naturalna, a także dostatecznie przepuszcza powietrze, co usprawnia cyrkulację. Poszycia bawełniane często występują w parze z poliestrem. Zwykle jest to nieco tańsza opcja niż 100% bawełna. Warto również wspomnieć o poszyciu satynowym, które również jest zalecane przy różnorodnych alergiach. Satyna jest tkaniną, która nie gromadzi kurzu, a w dodatku jest niezwykle przyjemna w dotyku.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.