Jak wybrać odpowiedni kształt i wypełnienie poduszek?

Poduszki anatomiczne

Zła jakość snu często skłania nas do podjęcia próby zmiany poduszki. W sklepach jednak jest tyle rodzajów, że można się pogubić i ciężko jest wybrać odpowiedni model. Czasem warto zmienić ją na taką z lekko twardszym wypełnieniem, a czasem warto zainwestować w model ortopedyczny. Przyjrzyjmy się zatem popularnym kształtom i ich zastosowaniu!

Tradycyjne poduszki puchowe, półpuchowe i z pierzem – które są twardsze?

Wnętrza tych trzech poduszek zasadniczo się różni. Poduszki puchowe posiadają jednolity wkład w postaci puchu, najczęściej z gęsi i kaczek, a poduszki z pierzem – pierze tych zwierząt. Natomiast wersja półpuchowa jest połączeniem puchu wraz z pierzem. Z tego wzgledu pierwszy model jest bardziej miękki, a poduszki z samym pierzem najtwardsze. Wybierając poduszkę półpuchową zapewnimy sobie średnią twardość w porównaniu do opisywanych poprzedników.

Wielkości dostępnych modeli są różne. Znajdziemy poduszki 50×70, 40×40 czy 50×60. Ich rozmiar należy dopasować do budowy naszego ciała. Jeśli jesteśmy wysocy warto sięgnąć po większy rozmiar, natomiast niskie osoby powinny zaopatrzyć się w delikatnie mniejszą wersję.

Poduszki anatomiczne

Zostały stworzone po to, by nadać ciału odpowiednią pozycję podczas snu. Posiadają mocno wyprofilowane kształty, które są dopasowane do różnych potrzeb kręgosłupa. Gdy towarzyszy nam większy ból, to właśnie po nie lepiej sięgnąć, aby go zminimalizować. Większość z oferowanych produktów jest antyalergiczna, a co więcej, często posiadają regulację długości oraz twardości. Ich wypełnienie zwykle jest syntetyczne m.in. posiadają wypełnienie kulkowe z włókien poliestrowych bądź piankowe np. lateksowe. Poduszek ortopedycznych znajdziemy wiele. Są one dostosowane do różnorodnych pozycji podczas snu i schorzeń. Przykładowo znajdziemy wyprofilowane poduszki dla osób śpiących na boku, a poduszka motylek jest przeznaczona dla osób leżących w pozycji na brzuchu. Jakie jeszcze modele ortopedyczne są dostępne na rynku?

Anatomiczny wałek

Służy do odpowiedniego podparcia odcinka szyjnego. Najodpowiedniejsze są w miarę elastyczne modele, które dopasują się do naturalnej krzywizny szyi. Można go stosować samodzielnie, a także jako dodatek do innej poduszki.

Poduszki anatomiczne z wałkiem

Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które umożliwia różnorodne zastosowania w zależności od ich ułożenia. Mogą być zwykłym podparciem jak tradycyjne poduszki, a także rozwiązaniem ortopedycznym, gdy ułożymy odcinek szyjny na wałku. Na rynku są również dostępne poduszki anatomiczne dwukomorowe, które są przeznaczone dla osób, które lubią spać wysoko.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.