Czy warto nocować w centrum Krakowa?

hotel w centrum krakowa z parkingiem

Przyjeżdżasz do stolicy Małopolski? Wybierz odpowiedni hotel – Best Western Kraków na pewno Cię nie zawiedzie! Centrum to jeden z najczęstszych wyborów turystów przyjeżdżających na dłużej i na krócej. Dlaczego warto wybrać hotel w centrum Krakowa? Przeczytaj i pozbądź się wątpliwości!

Hotel w centrum Krakowa – atrakcje turystyczne

Turyści nie bez powodu kochają centrum Krakowa. To właśnie tutaj znajdują się czołowe atrakcje turystyczne Krakowa które powinieneś wziąć pod uwagę planując pobyt: https://www.bwkrakow.pl/nablogu/romantyczny-weekend-w-krakowie-gdzie-go-spedzic! Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice czy Barbakan to nie wszystko. Nieopodal Starego Rynku można obejrzeć niezwykle piękne, imponujące gmachy wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szczególne wrażenie robią Collegium Novum – główny budynek Uniwersytetu, gdzie mieści się Wydział Prawa i Administracji oraz Collegium Witkowskiego opanowane przez historyków. Tutaj jest także Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Ogród Profesorski. 

Po drugiej stronie Starego Rynku leży ulica Floriańska – jedna z najstarszych w mieście. Atrakcje turystyczne Krakowa to nie tylko sklepy których na Floriańskiej pełno – warto zainteresować się kamienicami. Kamienice na Floriańskiej mają niesamowitą historię o której chętnie opowiedzą przewodnicy. 

Stare Miasto – bijące serce Krakowa

Mieszkańcy Starego Miasta jako zaletę lokalizacji niezmiennie wymieniają ,,bliskość wszystkiego. Hotel w centrum Krakowa przy starym mieście zapewnia bliskość obiektów rozrywkowych – przy Rynku znajdują się kluby, klimatyczne kawiarenki i wykwintne lokale gastronomiczne. Jest tutaj co robić niezależnie od pogody i budżetu – nawet mając ograniczone fundusze na Rynku można się kapitalnie bawić.

Do Krakowa warto przyjechać z drugą połówką. Stary Rynek w  Krakowie jest bardzo romantycznym miejscem! Przejażdżka dorożką, spacer po położonych nieopodal Plantach i kolacja w niesamowitej restauracji na płycie Rynku – czy to nie brzmi jak kapitalna randka? 

Hotel w centrum Krakowa – skomunikowanie

Rozległość miasta i szeroka oferta atrakcji turystycznych skłania do jak najdłuższego pobytu w tym mieście. Nikt jednak nie chce spędzić połowy urlopu w korkach czy biegając między przesiadkami tramwajowymi! 

Hotel w centrum Krakowa jest doskonale skomunikowany w dzień a nawet w nocy. Warto zauważyć, że ze względu na bliskość wszelkich lokali usługowych i turystycznych perełek, z centrum na dobrą sprawę w ogóle nie trzeba się ruszać. Jeżeli planujemy ,,skakanie” po mieście od Ogrodu Zoologicznego po Dwór Czeczów, najlepiej wybrać nocleg właśnie w tym miejscu. Do centrum jedzie wszystko – ewentualnie pojedzie za kwadrans!

Czy noclegi w centrum Krakowa mają jakieś wady?

Są zalety, muszą więc być i wady. Krakowski Rynek tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Szczególnie widać to w weekendy, gdy na płytę i pobliskie ulice tłumnie wypełzają spragnieni wrażeń imprezowicze. Dla jednych to że miasto nigdy nie zasypia jest plusem, ale preferujący spokój mogą mieć wiele zastrzeżeń. Jeśli chodzi o innych gości obiektu noclegowego, noclegi w centrum Krakowa, a w zasadzie obsługa, widziały chyba wszystko. Załoga wie jak obchodzić się z nietrzeźwymi, głośnymi gośćmi. Dobry hotel w centrum Krakowa z parkingiem lub bez to pewność, że zgiełk miasta (i studenckich czwartków) nie wtargnie w nasz sen.

Tym co często przeszkadza turystom najczęściej są… inni turyści. Szczególnie w sezonie miasto jest oblegane przez wycieczki z czterech stron świata – czasami wręcz trudno się poruszać po mieście. Niestety – taki już ,,urok” miast turystycznych!

Czy warto wybrać hotel w centrum Krakowa? Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy dobry, dbający o gości hotel, który nie ignoruje problematycznych gości-imprezowiczów. W lokacjach o niskich standardach bywa z tym różnie. Jeżeli potencjalne miejsce na noc cieszy się świetną renomą, nie ma się czego obawiać – noclegi w centrum Krakowa przebijają wady!

Wybierasz się do stolicy Małopolski? Te atrakcje turystyczne Krakowa musisz zobaczyć! Sprawdź artykuł na Moje Wirtualne Miasto i zaplanuj swój urlop tak, by niczego nie pominąć: https://www.mojewirtualnemiasto.pl/2020/05/13/sladami-wyjatkowych-historii-obiekty-z-listy-unesco-w-krakowie-i-okolicach/.


adminmurowanica

No description.Please update your profile.