Jak wybrać migomat? Najważniejsze parametry spawarek MIG MAG

Jak wybrać migomat, który będzie sprzętem dobrej jakości?

W dobie rosnącej inflacji i coraz wyższych cen większość majsterkowiczów uważnie ogląda każdą złotówkę, jaką wydaje na nowe narzędzia do warsztatu. Ta zasada dotyczy również urządzeń przeznaczonych do spawania, bez względu na to, czy to spawarka MMA, urządzenie TIG czy spawarki MIG MAG. By dokonać dobrego i przemyślanego wyboru urządzenia spawalniczego trzeba dokładnie znać charakterystykę poszczególnych metod spawania, ale także zwrócić uwagę na parametry, którymi wyróżniają się spawarki różnych typów. Z tego artykułu dowiesz się, jakimi cechami powinny się wykazywać dobrze dobrane migomaty. Przygotowaliśmy listę parametrów, które odgrywają kluczową rolę przy pracy z użyciem takiego sprzętu. Dzięki nim dowiesz się jak wybrać migomat i na co zwrócić uwagę przed zakupem. Jeśli dopasujesz je odpowiednio do swoich potrzeb, korzystanie ze spawarek MIG MAG będzie przyjemne i bezproblemowe. 

Charakterystyka spawania MIG MAG

Na początek warto podkreślić możliwości, jakie zapewnią Ci migomaty dostępne na https://sklep.powermat.pl/category/pl/spawarki-i-osprzet-spawarki-elektrodowe-mma. Ta potoczna nazwa jest skrótem od metod spawania MIG oraz MAG, a także miana półautomatu spawalniczego, jakim eksperci często określają tego typu narzędzia. Wyróżnia je przede wszystkim możliwość szybkiej i sprawnej pracy, zdecydowanie szybciej niż przy spawarkach TIG lub MMA. Na rynku znajdziemy zresztą urządzenia, które łączą w sobie możliwości pracy wszystkimi wymienionymi metodami.

Ważne jest również to, że spoina otrzymywana przy spawaniu migomatem będzie cechować się solidną jakością. Takie urządzenia poradzą sobie z dość szerokim wachlarzem materiałów, poleca się je szczególnie do spawania aluminium oraz grubszych metali. Najważniejszym wyróżnikiem metod MIG i MAG jest jednak obecność drutu spawalniczego, który w tym przypadku zastępuje klasyczną elektrodę, a także gazów osłonowych doprowadzanych z butli do łuku spawalniczego. Przy metodzie MIG używa się gazów obojętnych, a przy metodzie MAG aktywnych.

Jak wybrać migomat? – parametry, na które warto zwrócić szczególną uwagę

Jeśli już zdecydowaliśmy się na migomat, tempo jego pracy będzie uzależnione nie tylko od naszych umiejętności, ale i prądu spawania. To ten parametr decyduje też na przykład o możliwości spawania grubych elementów. Jeśli taki jest Twój cel, warto zdecydować się na urządzenia o prądzie spawania przekraczającym 300 amperów.

Kolejnym ważnym parametrem spawarki MIG MAG, którą można kupić na https://sklep.powermat.pl/category/pl/spawarki-i-osprzetjest sprawność urządzenia. To wartość powiązana z maksymalnym prądem spawania, a jednocześnie kluczowa dla możliwości urządzenia. Określa się ją w procentach, wyznacza czas, w którym spawarka może pracować bez przerw. Na przykład sprawność rzędu 70 procent oznacza, że po siedmiu minutach pracy spawarka potrzebuje trzech minut na schłodzenie. Im wyższa sprawność, tym szybciej będziemy więc mogli wykonać pracę. Wymagającym użytkownikom poleca się spawarki o sprawności co najmniej 60 procent.

W przypadku migomatów ważne są także parametry związane z zastosowaniem drutu spawalniczego. Pierwszy z nich to rodzaj podajnika drutu, odpowiadającego za dostarczanie go w miejsce spawu. Poszczególne urządzenia różnią się wytrzymałością – to od niej zależy, jak ciężkie szpule drutu są w stanie utrzymać. Istotny jest także zakres grubości obsługiwanego drutu. Im większy, tym bardziej uniwersalne będzie urządzenie; pozwoli na spawanie zarówno cienkich, jak i grubszych elementów.

Przy rosnących cenach warto także rzucić okiem na moc, którą będzie pobierać migomat. Mniejsze zapotrzebowanie na energię to szansa na obniżenie kosztów użytkowania spawarki i amortyzację zakupu. Energooszczędna spawarka będzie droższa od klasycznego urządzenia, ale wybór sprzętu sprawdzonej marki to gwarancja długiej i taniej eksploatacji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat odpowiedniego sprzętu do spawania MMA? Ciekawe informacje znajdziesz tutaj https://www.gorlice.info.pl/2020/12/01/spawanie-metoda-mma-jak-prawidlowo-dobrac-sprzet/!


adminmurowanica

No description.Please update your profile.