Stoły i krzesła drewniane – jakie będą najlepsze do nowoczesnego wnętrza z nutą klasyki?

Stoły i krzesła drewniane do jadalni

Wybierając meble do swojego wnętrza, zawsze staramy się dopasować je do nurtu, w jakim zostało utrzymane dane pomieszczenie. Dzięki temu całość będzie prezentowała się niezwykle harmonijnie i stylowo. Niekiedy jednak mogą pojawić się niemałe problemy z doborem odpowiednich elementów wyposażenia. Przysłowiowe schody zaczynają się wtedy, gdy wybrany przez nas nurt jest połączeniem np. dwóch różnych trendów wnętrzarskich. W tym artykule skupimy się zatem na nowoczesnych wnętrzach z nutą klasyki oraz postaramy się idealne stoły i krzesła drewniane do jadalni oraz salonu! Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Stoły drewniane – jakie elementy podkreślą tego typu wnętrze?

Nowoczesne wnętrza z klasyczną nutą prezentują się niezwykle pięknie i okazale. Aby jednak tak się stało, należy wybrać do nich odpowiednie elementy wyposażenia. W pierwszej kolejności skupimy się na stole, który może zagościć w jadalni, kuchni czy w salonie. Jakie, czasem nawet te najdrobniejsze szczegóły, będą dodawały meblom odpowiedniego charakteru?

Kolor i materiał

Wybierając stoły drewniane rozkładane, warto oczywiście w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Nie każde drewno wygląda bowiem przecież tak samo. Jeśli zatem zależy nam na niebywałej szlachetności, warto wybrać wariant dębowy. Okazałe słoje dodadzą szyku oraz stylu całemu wnętrzu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także orzech, który z kolei przyjmuje piękną barwę, idealną do nowoczesnego wnętrza z nutą klasyki. Skoro mówimy o kolorach, warto pamiętać również o tym aspekcie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem w większości przypadków będzie drewno pokryte przezroczystym lakierem. Ciekawy efekt uzyskamy jednak również wtedy, gdy całość zostanie pomalowana na biało. 

Kształt nóżek

W przypadku stołu duże znaczenie będzie miał także kształt nóżek. Nutkę klasycznego charakteru najlepiej dodadzą oczywiście te lekko wygięte podpórki. Stosowało się je bowiem dawniej w większości mebli, dlatego też będzie to wspaniała kropka nad i naszej całej aranżacji. Nie przesadzajmy jednak z ich okazałością. W nowoczesności ceniony jest bowiem również minimalizm, dlatego warto szukać w tym przypadku idealnego złotego środka

Wykończenie

Kupując stół, zwróćmy również uwagę na jego wykończenie. Delikatne zdobienie w okolicach nóżek będzie jak najbardziej wskazane. Najciekawsze będzie oczywiście to w postaci subtelnego nawiązania do natury. Drobne listki czy coś na kształt kwiatów z pewnością okażą się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Krzesła drewniane – jakie wybrać do nowoczesnego wnętrza z klasyczną nutą?

Stół mamy już mniej więcej omówiony, zatem nadszedł czas na krzesła. Te oczywiście należy w pierwszej kolejności dobrać do zakupionego stołu. Wtedy stworzymy wyjątkowy komplet, który doda naszej aranżacji niebywałego uroku. Są jednak pewne aspekty, które mają duże znaczenie w przypadku stylu nowoczesnego z nutą klasyki. O jakich cechach oraz elementach mowa?

Prosty kształt

Idealne krzesła do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, jednak wzbogaconego o nutkę klasyki, to takie, które cechują się dość prostą formą. Postawmy zatem na uniwersalny kształt. Nie szukajmy zbyt okazałych modeli. Te mogą bowiem przytłoczyć zarówno blat, jak i całe wnętrze. Wybierzmy coś subtelnego i z pozoru niczym niewyróżniającego się. Czasami mniej znaczy bowiem więcej i właśnie ta zasada powinna nam przyświecać, gdy wybieramy meble do tego nurtu dekoratorskiego. 

Tapicerowane wstawki

No dobra, ale skoro wybierzemy bardzo proste krzesła drewniane, to czy nie będą one zbyt nudne? Nie, jeśli zadbamy o delikatne tapicerowane wstawki. Te niejednokrotnie sprawiają bowiem, że całe meble wyglądają naprawdę ciekawie i okazale. Miękkie siedzisko czy komfortowe oparcie obite przyjemnym w dotyku materiałem lub skórą ekologiczną sprawdzi się zatem wręcz idealnie. Kolor tapicerki najlepiej oczywiście dobrać do pozostałych elementów wyposażenia, szczególnie jeśli nasze krzesła mają zagościć w salonie. 

Szukasz większej ilości porad związanych z dopasowaniem mebli jadalnianych do konkretnego stylu wnętrza? Ten artykuł może Cię zainteresować https://wnetrzadlaciebie.com/jak-dopasowac-stol-do-stylu-wnetrza!


adminmurowanica

No description.Please update your profile.