Nieszablonowe dekoracje na choinki bożonarodzeniowe – czym udekorować świąteczne drzewko?

Własnoręcznie wykonane dekoracje na choinki

Ile razy udając się na przedświąteczne zakupy, zapomnieliśmy kupić ozdób na choinki sztuczne? Zatracając się w szale zakupowym przed Bożym Narodzeniem, najczęściej zapominamy o dekoracjach, które zostały zniszczone podczas rozbierania choinki ubiegłej zimy. Dekorowanie drzewka świątecznego zazwyczaj zostawiamy na ostatnią chwilę, kiedy już nie ma czasu na kupowanie bombek i łańcuchów. Jeśli zdarzy nam się zapomnieć o kupieniu ozdób wcześniej, nie popadajmy w panikę. Przygotujmy ciekawe dekoracje na choinki samodzielnie. Jak? W całkiem prosty sposób. Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowany!

Choinki wykonane z filcu, sznureczka i koralików

Do przygotowania ciekawej dekoracji na choinki sztuczne na pniu będzie nam potrzebny kawałek filcu (jeśli go nie posiadamy, może być także wstążka), niewielkie koraliki oraz nitka lub cienki ozdobny sznureczek. W pierwszej kolejności tniemy materiał na równe paseczki o szerokości nie większej niż 1 cm. Nawlekamy nitkę na igłę, bierzemy w dłoń koralik i przez znajdującą się w nim dziurkę przeciągamy igłę. Mamy już spód naszej dekoracyjnej choinki. Następnie nakłuwamy jedną z krawędzi filcowego paska przygotowanego wcześniej, robimy niewielkie oczko i przewlekamy igłę ponownie przez materiał oraz przez koralik. Czynność tę powtarzamy, aż do momentu, gdy pasek filcu nam się skończy. Tak wykonane choinki sztuczne zakańczamy koralikiem, a nitkę odcinamy w takiej odległości, by można było wykonać z niej zawieszkę i gotowe. 

Dekoracje na choinki z filcu w sześciu krokach

Wykonanie choinki z filcu krok po kroku, Źródło: https://kameralna.com.pl/ozdoby-choinkowe-diy-3-oryginalne-sposoby/

Zwierzątka z leśnych szyszek, sianka i zapałek, jako dekoracje na choinki sztuczne

Inną ciekawą propozycją na własnoręczne wykonanie dekoracji, która będzie zdobiła choinki na pniu lub zwykłe modele drzewek, jest zrobienie zwierzątek z leśnych szyszek. Do wykonania takich “bombek”, niezbędne nam będą przede wszystkim szyszki, odrobina sianka, biała farba lub sztuczny śnieg w sprayu, ziarenka pieprzu, zapałki, klej na gorąco oraz sznureczek. Z sianka formujemy główkę takiego zwierzątka, jakie chcemy wykonać. Zdobić choinki sztuczne może zarówno renifer, wiewiórka, jak i sowa. Do główki przyklejamy ziarenka pieprzu, które będą oczami zwierzątka. Całość doklejamy do szyszki stanowiącej tułów. Nogi wykonujemy z zapałek, które także przytwierdzamy do szyszki. Na koniec malujemy leśne owoce lub spryskujemy je śniegiem w sprayu oraz doklejamy sznureczek, który pozwoli naszej figurce zawisnąć na gałązce. Tak przygotowane ozdoby będą przepięknie zdobić choinki na pniu, jak i klasyczne sztuczne drzewka.
Jeśli podobają Ci się choinki na pniu zajrzyj na https://www.e-choinki.pl/19-choinki-sztuczne. Znajdziesz tam kilka pięknych modeli takich drzewek świątecznych.

Dekoracje na choinki z szyszek - pomysłowe i naturalne

Dekoracje choinkowe wykonane z szyszek. Źródło: https://rodzicowo.pl/artykuly/diy-ozdoby-choinkowe/

Choinki na pniu w owocowym wydaniu

Równie ciekawymi ozdobami na choinki sztuczne mogą być suszone owoce tropikalne. Najpiękniej prezentują się całe plastry pomarańczy, cytryn, mandarynek bądź kiwi. Aby wykonać takie dekoracje na choinki, wystarczy pokroić owoce w plasterki o grubości nie większej niż 0,5 cm i położyć je na tacy lub talerzu nieopodal kaloryfera. Takie umiejscowienie owoców pozwoli im wyschnąć. Kiedy już to nastąpi, wystarczy nawlec na igłę nitkę i przeciągnąć ją przez owoce, by wykonać zawieszkę. Tego typu ozdoby przepięknie zdobią choinki sztuczne na pniu, jak i klasyczne drzewka posiadające gałązki tuż przy podłożu. 

Makaronowe gwiazdki zdobiące choinki sztuczne na pniu

Kto by pomyślał, że ozdoby na choinki sztuczne można wykonać z makaronu w kształcie muszelek? To przecież takie proste, a jednak nie każdy z nas wpadłby na pomysł, by wykorzystać makaron do udekorowania choinki. Do stworzenia przepięknej ozdoby świątecznej potrzebny nam będzie, oprócz makaronu, także klej na gorąco oraz sznureczek. Boki muszelek należy pokryć klejem i przyłożyć jedną muszelkę do drugiej. Makarony doklejamy do siebie, aż do uzyskania kwiatka. Na koniec należy tylko dokleić tasiemkę lub sznureczek i w razie potrzeby pomalować muszelki farbką.

Dekoracje na choinki z makaronu - gwiazdki z pomysłem

Makaronowe ozdoby choinkowe – proste i pomysłowe, Źródło: https://czasdzieci.pl/inspiracje/id,480ae8.html

Wykonałeś już ozdoby z naszego poradnika i szukasz kolejnych ciekawych pomysłów na dekoracje choinkowe? Znajdziesz je na https://wnetrzadlaciebie.com/dekorowanie-choinki-jakie-ozdoby-mozna-wykonac-samodzielnie. Wejdź w link dowiedz się jak wykonać bombki z szyszek oraz łańcuch z pierniczków!


adminmurowanica

No description.Please update your profile.